menuordersearch
rezino.ir

خواص شکلات تلخ ,

فروشگاه اینترنتی رزینو
۱۳۹۷/۵/۱۰ چهارشنبه
(1)
(0)
خواص شکلات تلخ
خواص شکلات تلخ

1 - شکلات  تلخ مملو از مواد معدنی می باشد

شکلات مملو از مواد معدنی مهمی همچون منیزیم، فسفر، پتاسیم، آهن، روی یا حتی ویتامین ها، به ویژه ویتامین های گروه ب می باشد. شکلات تلخ باع متعادل شدن رژیم غذایی می شود که البته باید آن را به نحو احسنت انتخاب نمود. در نتیجه شکلات تلخ را انتخاب نمایید و از انتخاب بیسکویت های شکلاتی یا دسرهای شکلاتی شیرین که ارزش غذایی چندانی ندارند حتی المقدور اجتناب کنید.
 
2 - شکلات یک ماده غذایی ضد افسردگی طبیعی می باشد
شکلات تلخ برای تقویت روحیه انسان بسیار مفید می باشد. به دلیل اینکه اولا دارای منیزیم فراوان است  که این ماده معدنی به علت اثرات آرامش بخش و کمک به ارسال تکانه های عصبی از طریق مغز شناخته شده می باشد ؛ از طرف دیگر مملو از تئوبرومین، محرک شناخته شده و همچنین تیرامین و فنیل اتیل آمین، دو ماده مشابه آمفتامین است که با افزایش اثرات ناقل های عصبی در مغز عمل به خوبی می کنند. شکلات تلخ یک ضد افسردگی ارگانیک به شمار می رود که حتی  برخی اثرات آن مشابه حشیش می باشد
 
3 - شکلات تلخ به جلوگیری از بیماری های قلبی وعروقی کمک  شایان می کند

فلاونوئیدهای موجود در کاکائو و شکلات نقشی بسیار مهم در پیشگیری از بیماری های قلبی وعروقی ایفا می نماید. این آنتی اکسیدان ها در واقع میزان کلسترول بد (ال.دی.ال) را در خون به شکل قابل ملاحظه ایکاهش می دهند و خاصیت کششی رگ های خونی را در بدن حفظ می نمایند.
 
4 – شکلات تلخ از فشار خون بالا و بیماری دیابت نوع دو پیشگیری می نماید.

شکلات تلخ ماده غذایی سالمی میباشد که از فشار خون بالا پیشگیری می کند. به یمن فلاونوئید موجود در شکلات تلخ ، شکلات فشار خون را به طور قابل توجهی پایین آورده و به حفظ آن در سطح ثابت کمک شایان می کند. به علاوه این فرآورده از بروز دیابت نوع دو نیز پیشگیری می نماید.
 
5 - شکلات تلخ به مقابله با پیری بصورت قابل ملاحظه ای کمک می نماید.

شکلات تلخ یکی از 10 نوع ماده غذایی که موجب جوانی می شود می باشد. کاکائو در واقع یکی از مواد غذایی مملو از فلاونوئید و به ویژه آنتی اکسیدان کاتچین است. این آنتی اکسیدان به داشتن بدنی جوان تر و پویاتر کمک  فراوان می نماید. البته باید توجه نمود که فلاونوئید موجود در شکلات شیری یا شکلات سفید که مقدار کاکائوی آن کم است، بسیار کم یا حتی نزدیک به صفر می باشد.
 
6 - شکلات تلخ چاق نمی کند

شکلات تلخ مملو از چربی و کربوهیدرات ها است و به طور متوسط هر صد گرم شکلات، پانصد کالری انرژی دارد. با این حال نباید از رژیم غذایی حذف گردد. زیرا این فرآورده حاوی مواد مغذی زیادی و مهمی است که برای بدن بسیار مفید است. خوردن مقداری شکلات در روز به جای سایر مواد غذایی پرکالری و بدون ارزش غذایی توصیه می گردد. بهتر است روزانه حدود سی گرم شکلات تلخ (حداقل 70 درصد)، نه کمتر و نه بیشتر میل نماییم.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر