menuordersearch
rezino.ir

خواص شگفت انگیز چای سبز ,

۱۳۹۷/۶/۱ پنج شنبه
(4)
(0)
خواص شگفت انگیز چای سبز
خواص شگفت انگیز چای سبز

 چای سبز و  جلوگیری از سرطان:

دانشمندان چینی نوشیدن چای سبز را یک عامل مهم برای جلوگیری از ابتلا به سرطان تشخیص داده اند، زیرا میزان آنتی اکسیدان های موجود در چای سبز صد ها برابر تاثیرگذارتر از ویتامینسی و بیست و پنج برابر تاثیرگذارتر از ویتامینایاست. (توجه نمایید کهویتامین سی وایبه عنوان دو آنتی اکسیدان مهم و تاثر گذار مطرح هستند(.

 

چای سبز و حفظ شادابی

یکی از دلیایل اصلی ضد پیری بودن این گیاه شگفت انگیز وجود میزان زیاد و چشم گیر آنتی اکسیدان یه خصوص آنتی اکسیدان های موثر در حفظ شادابی پوست و جوانی موجود در چای سبز می باشد.آنتی اکسیدان ها یکی از اصلی ترین عوامل کلیدی برای حفظ شادابی و سلامتی سلول های بدن، با به تعویق انداختن شروع دوره پیری سلول هامی باشند.

 

چای سبز بنوشید تا چاق نشوید:

اگر تصمیمتان بر این است که بامصرف چایسبز با اضافه وزن و چاقی خداحافظی کنید و به تناسب اندام برسید باید برای مصرف آاین گیاه در طول بیست و چهار ساعت برنامه ریزی دقیق داشته باشید و از مصرف این نوشیدنی گیاهی بدون برنامه  اکیداً خود داری نمایید. 

 

چه زمان برای نوشیدن چای سبز بهتر است:

بهترین زمان برای میل کردن این نوشیدنی  ببا هدف کاهش وزن،دوساعت بعد از صرف غذا در وعده های غذایی روزانه می باشد. به این شیوه شما علاوه بر بهره مندی از خواص درمانی چای سبز برای کاهش وزن بی نصیب نمیمانید، خللی هم در میزان جذب آهن بدن شما به وجود نمی آورید؛ زیرا نوشیدنی چای سبز همانند چای نوشیدنی چای سیاه موجب کاهش جذب آهن موجود در غذامی گردد

 

مصرف چه میزان چای سبز در طول روز مناسب است:

 باید به این مهم توجه  کامل داشته باشید که نوشیدن سه تا چهار فنجان چای سبز در بیست و چهار ساعت می تواند به کاهش وزن شما کمکی شایان نماید.

این تصور که در ذهن خیلی از مردم ایجاد شده که نوشیدن چای سبز در دفعات متعدد و زیاد می تواند میزان سوزاندن کالری در بدن را افزایش بدهد، تصور بسیار اشتباهی است، به دلیل اینکه با نوشیدن بیش از حد چای سبز در طول بیست و چهار ساعت، بدن شما علاوه بر آنکه با مشکل جدی تحریک پذیری پایانه های عصبی روبه رو شده و با اختلال دفع آب و الکترولیت های بدن مواجه می گردید.

به این منوال که باید در نوشیدن چای سیاه پرهیز های لازم را رعایت نمایید توصیه می شود که در نوشیدن چای سبز نیز به هیچ وجه افراط نکنید

 

پوستی جوان و شاداب با چای سبز:

آنتی اکسیدان های زیاد موجود در نوشیدنی چای سبز، سلول های پوست را در برابر آسیب ها به ویژه رادیکال های آزاد، یکی از عوامل مهم ایجاد سرطان، افتادگی و آسیب به پوست، محافظت می نماید. به این ترتیب نوشیدن چای سبز مانع از بروز سرطان، مشکلات پوستی به ویژه پوستصورت می شود.

 

فرار از کلسترول با مصرف چای سبز:

یکی از مهم ترین خاصیت های چای سبز، کاهش قابل ملاحظه میزان کلسترول خون می باشد. به خصوص آنکه نوشیدن چای سبز موجب کاهش قابل توجه میزان کلسترول بد و بالا بردن میزان کلسترول خوب در بدن ما می شود. این تاثیر نه تنها میزان کلسترول بدن را بالانس می کند و میزان کلسترول خوب را بالا می برد، بلکه کمک شایانی به جلو گیری از سکته قلبی می شود.

 

مصرف چای سبز و جلو گیری از مشکلات دهان و دندان:

شما می توانید چای سبز را مکملی برای سلامت دهان و دندان خود بدانید. علاوه بر این خاصیت مهم چای سبز با از بین بردن باکتری های نامناسب محدوده دهان،بوی ناخوشایند دهانو تنفس بد بو را نیز مرتفع کنید. در چین باستان از چای سبز به عنوان داروی موثر خوشبوکننده دهان، پیش از حضور فرد در مراسم رسمی و میهمانی ها استفاده می نمودند.

 

استخوان ها و مفاصل خود را با چای سبز تقویت کنید؛

در چای سبز درصد بالایی فلوراید وجود دارد، که بزرگترین دلیل تاثیر مثبت آن بر استخوان ها می باشد. به این ترتیب درصد بالای فلوراید در نوشیدنی چای سبز می تواند استخوان ها و دندان های شما را در مقابل آسیب به ویژه پوکی و پوسیدگی محافظت کند.

نوشیدنی چای سبز توصیه محققان چینی برای کاهش خطر ابتلا به ورم مفاصل، ناشی از بیماری روماتیسممعرفی می کنند. این تاثیر مثبت با توقف فعالیت آنزیم های تخریب کننده و تحلیل برنده غضروف مفاصل ایجاد می شود.

 

با مصرف چای سبز از بیماری آلزایمر در امان بمانید:

لازم به ذکر است که مصرف چای سبز فعالیت سلول های مغزی به ویژه بخش های مربوط به حافظه را به خوبی تقویت و تحریک می کند. از طرفی نوشیدن چای سبز باعث کاهش مقدار «استیل کولین» در سلول های مغز شده و با این حرکت مانع از تخریب سلول های مغز و بروز بیماری آلزایمرمی گردد.

 

مصرف چای سبز باعث درمان بیماری های کبدیمی شود:

نوشیدن مداوم چای سبز باعث از بین رفتن چشم گیر رادیکال های آزاد ایجاد شده توسط چربی های موجود در کبد می شود. این عملکرد مثبت، مانع از بروز بیماری های کبدی به ویژهسرطان کبدمی گردد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر