menuordersearch
rezino.ir

آموزش تهیه دمنوش به ,

۱۳۹۷/۹/۲۷ سه شنبه
(0)
(0)
آموزش تهیه دمنوش به
آموزش تهیه دمنوش به

این دمنوش خواص و کاربرد بسیار فراوان دارد که از مهمترین آنها می توان به تقویت معده، قلب و اعصاب اشاره کرد شما عزیزان میتوانید با مصرف این دمنوش خوش طعم و مزه از خواص بسیار زیاد آن بهره مند شوید در این مقاله همراه ما باشید تا از فواید این دمنوش خوشمزه بیشتر برایتان بگوییم.

 

به گزارش رزینو، دمنوش به می توانید برای سلامت قلب، اعصاب و معده بسیار مفید باشد و برای فصول پاییز و زمستان یک دمنوش بسیار مید و کاربری می باشد.

 

1- اگر قصد تهیه و تولید دمنوش به را دارید باید قبل از هر چیز بدانید میوه ای که برای این کار نیاز دارید باید کاملاً رسیده و شیرین باشد

خیلی از افراد برای تهیه و تولید دمنوش های به  با تفکری به سراغ میوه های وارداتی می روند و کر میکنند چون این میوه های دارای ظاهر شکیل و آراسته تری هستند پس دمنوش بهتری می تواند از آن تولید کرد.

اما حقیقت چیز دیگری است، میوه های وارداتی دارای طعم و بو خوشی نیستند  و بهتر است برای تهیه یک دمنوش خوش عطر و طعم از میوه های بومی استفاده کنیم میوه به که بصورت وارداتی هستند و داخل مغازه های و سوپر میوه ها قابل رویت هستند

با اینکه ظاهر بسیار شکیل و آراسته ای دارند اما از نظر طعم و عطر مناسب نبوده و بیشتر برای تزئین سبد میوه کاربرد دارند و برای مصرف طبی مناسب نمی باشند.

 

خواص دمنوش به  و روش تولید آن در فروشگاه رژیمی رزینو

2-  . بهتر است اول از هر کار به را خوب بشویید

تا زمانی این کار را ادامه دهید تا پرزهای روی پوست میوه به خوبی پاک شوند و از بین بروند. اگر پوست میوه بصورت کامل زرد باشد نیازی نیست تا پوست آن را بگیرید.

 

3-  سپس باید رنده فلزی خود را بردارید و شروع به خلال کردن میوه کنید سعی کنید قطعاتی به طول حدوداً سه سانت و قطر حدود دو میلی متر به دست آورید. اگر قطعاتی که خلال میکنید درشت تر و یا ریزتر باشد این امکان وجود دارد که در مراحل بعدی کار شما را با مشکل روبرو شوید.

 

4-  بعد از خلال کردن میوه باید قطعات را به یک سینی بزرگ انتقال دهید و سینی میو را روی یک وسیله گرمایشی مانند شوفاژ با میزان گرمای ملایم و پیوسته قراردهید. با میزان گرمایی که از شوفاژ تولید میشود و رطوبت هوا که در محیط وجود دارد معمولا دو تا سه روز زمان می برد تا قطعات خلال شده میوه خشک شود. در این مرحله از کار میزان خشکی نباید آنقدر زیاد باشد که بتوان خلالها را مانند چوب کبریت شکست.

 

5-  در مرحله پایانی تهیه وتولید دمنوش به، بو دادن میوه های خشک می باشد که مستلزم این است که شما در این زمینه کمی مهارت داشته باشید در غیر این صورت این امکان وجود دارد که دمنوش شما خوب از کار در نیاید و سبب هدر رفتن زحمات شما شود.

برای بو دادن قطعات میوه باید یک ماهیتابه فلزی را روی حرارت مستقیم قرار دهید تا ماهیتابه شما خوب داغ گردد به میزانی داغ شود که اگر یک قطره آب روی ماهیتابه بریزد به پرش در بیاید و زود بخار گردد.

حالا قطعات خشک ده میوه را یکباره در ماهیتابه بریزید و با یک قاشق چوبی روع به هم زدن آن کنید تا به کلمساوی و یکسان حرارت ببیند.آنقدر به این کار ادامه دید تا رنگ خلال های میوه به قهوه ای تند نزدیک شود. اگر از ماهیتابه دود بلند شد هیچ نگران نباید این کار به خوش رنگ تر شدن دمنوش کمک شایانی میکند پس از دود دم احتمالی هراسی نداشته باشید.

 

آموزش تولید دمنوش به و خواص بینظیر دمنوش برای بیماران قلبی

 

6-  وقتی قطعات میوه به خوبی تغییر رنگ دادن باید ماهیتابه را از روی شعله برداشته و جایی قرار دهید تا خنک شود پس از تغییر رنگ و بوداده شدن به ها، ماهیتابه را از حرارت دور کنید و بگذارید خنک شود. سپس آن را در ظرف دربسته شیشه ای نگهداری کنید و از رطوبت هم دور نگهدارید.

 

7-   بصورت متوسط برای تهیه دمنوش به برای هر فرد حدود یک قاشق غذاخوری معمولی از آن را در یک قوری همراه با 1 لیوان آب جوش به مدت زمان بیست دقیقه روی بخار آب، خوب دم کنید و سپس نوش جان نمایید.

 

لازم به ذکر استفاد از مقدار کمی زعفران در دمنوش آثار مغزی و قلبی آن را تقویت کرده و رنگ و مزه اش را هم ارتقاء می بخشد. اگر میوه که انتخاب کردید (به) به میزان لازم رسیده و مرغوب باشد نیاز آنچنانی به شیرین کننده نخواهید داشت ولی برای اینکه بتوانید یکدمنوش به رژیمی داشته باشید برای شیرین کردن این نوشیدنی میتوانید از شیرین کننده استویا استفاده نمایید.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر