menuordersearch
rezino.ir

تعریف مواد غذایی ارگانیک ,

فروشگاه اینترنتی رزینو
۱۳۹۷/۷/۲۰ جمعه
(2)
(0)
تعریف مواد غذایی ارگانیک
تعریف مواد غذایی ارگانیک

در پاسخ به این سوال باید گفت: محصولات غذای ارگانیک محصولاتی می باشند که تمام مراحل رشدش بصورت طبیعی بوده باشد و در خاکی که رشد می کند از چند سال گذشته هیچ نوع سموم دفع آفات نباتی شامل: قارچ‌کش‌ها، علف هرزکش‌ها و سایر مواد شیمیایی در آن به هیچ وجه استفاده نشده باشد و فقط از مواد طبیعی نظیر کمپوست های گیاهی بهره مند شده باشد.

از طرف دیگر در ساختار میوه‌ها و دیگر مواد غذایی ارگانیک هیچ نوع اصلاح ژنتیکی صورت نگرفته و از گازها برای رشد زودرس شدن میوه‌ها استفاده نمی‌ کنند.

به‌همین خاطر ظاهر این نوع میوه‌ها طبیعی بوده و نه خیلی کم رنگ یا پر رنگتر از حد نرمال می باشند.

بافت و ساختار آنها بسیار مناسب بوده و خیلی سفت یا نرم نیست. سایز میوه‌ها هم در حد تعادل می باشد و بو و طعم طبیعی و مناسبی دارند که البته شاخص ترین ملاک تشخیص محصولات غذایی ارگانیک از غیرارگانیک هم همین بو و طعم طبیعی‌شان می باشد، علاوه بر این پوست میوه‌ ارگانیک بصورت کامل متناسب با نوع میوه می باشد و خیلی ضخیم نیست. یک  نکنه بسیار حائز اهمیت آن است که در این نوع از محصولات غذایی کاهش آلودگی خاک به کودهای شیمیایی و سموم دفع آفات نباتی موجب حفظ عناصر بسیار مفیدی مانند آهن، کلسیم، منیزیم، سفر و ویتامین سی در سبزی‌های خوراکی می‌شود.

متاسفانه امروزه به دلیل افزایش روزافزون میزان جمعیت، مواد غذایی ارگانیک نیاز مصرف‌کنندگان را بر طرف نمی‌ کند و کشاورزان بل اجبار برای تامین هرچه سریع‌ تر تقاضا مردم علاوه بر مواد غذایی ارگانیک از انواع میوه‌های گلخانه ‌ای یا خارج از فصل نیز هم استفاده می نمایند.

در نتیجه این نوع محصولات غذایی به این دلیل که در مرحله رشد خود زمان لازم را سپری نمی‌کنند فاقد بسیاری از ویتامین‌ها و مواد ضروری هستند. مثلاً، مواد غذایی که در گلخانه پدید می آیند مدت مدیدی است که در کشور ایران تولید می گردند. این محصولات غذایی در مقایسه با میوه‌های تولید شده به روش ارگانیک کمبودهای بسیار زیادی دارند.

 

از آنجایی که تعداد گلخانه‌های شیشه‌ای در کشور ایران بسیار کم و محدود هستند تابش نورخورشید به طور مستقیم روی مواد غذایی گلخانه‌ای اتفاق نمی افتد، در نتیجه این محصولات غذایی به نوعی با کمبود ویتامین سی و سایر مواد معدنی مغذی که برای به وجود آمدن به تابش مستقیم نور خورشید نیاز دارند، مواجه می شوند.

از سوی دیگر برای این که سبزی ها و میوه ها زودتر از زمان روتین و معمول آماده برداشت شوند کشاورزان از روش‌های شیمیایی کوناکونی استفاده می نمایند.

همین مهم تا حدی بسیار زیادی در کاهش ویتامین‌ها و مواد معدنی محصولات گلخانه‌ای موثر می باشد.

در نتیجه وجود میوه‌هایی با ظاهر درشت تر از حد معمول که فاقد خاصیت و طعم هستند همگی ناشی از مصرف بی رویه از سموم آفت کش، مواد شیمیایی و باقی ماندن ترکیبات آنها در محصولات غذایی است.

مهمتر از همه این است که برخی از میوه ها که  از میوه‌های خارج از فصل که به صورت وارداتی بوده و با قیمت‌های بسیار بالا در خیلی از میوه ‌فروشی‌ها عرضه می گردند از مشکلات دیگری برخوردارند.

خیلی از این میوه‌ها به این دلیل که محصول درختانی هستند که به واسطه مهندسی ژنتیک در آنها تغییرات زیادی ایجاد شده است حاوی ژن‌های تغییر شکل ‌یافته‌ای می باشند که باکتری‌های مفید موجود در روده را تغییر داده و موجب مقاوم شدن بدن به آنتی‌بیوتیک‌ها می‌ گردد.

تغییرات ژنی ایجاد شده در میوه‌ها موجب می شود که میوه ها مدت بیشتری روی شاخه های درختان باقی بمانند به این ترتیب نیاز کمتری برای نگهداری آنها در انبارها و سردخانه‌ها به وجود می آید در نتیجه این تاخیر می‌تواند از مقدار زیادی از مواد مغذی آنها نیز کاهش دهد.

 

نکنه: شکل ظاهری میوه به هیچ وجه نمی‌تواند پارامتر صحیح و درستی برای خرید مواد غذایی ارگانیک باشد. بلکه باید کیفیت مواد غذایی و محلی که در آن تولید شده را مورد توجه و بررسی قرار دهیم. معمولا محصولات غذایی که در بسیاری از بازارهای محلی ارائه می گردند سالم ‌تر می باشند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر