menuordersearch
rezino.ir

اسپیرولینا راهکاری برای سلامت ,

۱۳۹۷/۱۱/۵ جمعه
(1)
(0)
اسپیرولینا راهکاری برای سلامت
اسپیرولینا راهکاری برای سلامت

اسپیرولینا چگونه موجب جوانی می شود؟

اسپرولینا یک جلبک سبزآبی و حلزونی شکل می باشد. نتایج بررسی ها نشان دهنده این است که اسپرولینا یک جلبک واقعی نمی باشد بلکه جزو ارگانیسم های زنده محسوب می گردد. نکته مهمتر این است که جلبک اسپرولینا دارای میزان بسیار زیادی پروتئین می باشد. میزان رنج پروتئین قابل هضم موجود در این جلبک خیلی بیشتر از پروتئین موجود در گوشت گاو تخمین زده شده است. لازم به ذکر است که جلبک اسپرولینا دارای ویتامین های A،B1،B2،B5،B6، ویتامین E، اسیدفولیک، H و همچنین ویتامین B12 می باشد.

 

 

جلبک اسپیرولینا برای جوانی و لاغری چه فایده ای دارد؟

جالب است که بدانید ناسا جلبک اسپرولینا را در سبد غذایی فضانوردان خود وارد کرده تا در طول دوره ی مأموریت های فضایی مصرف نمایند. اسپیرولینا همچنین توسط ورزشکاران در طول تورنمنت ورزشی مصرف می گردد. زیرا باعث بالا رفتن کارایی آن ها می گردد و سبب می شود بدن آن ها در کوتاه مدت احیا گردد و تقویت شود.

 

جلبک اسپرولینا غذای اینکاها و آزتک ها

جلبک اسپرولینا خواص بیار زیادی دارد. محققان اعتقاد دارند که این ماده ی غذایی بخشی بزرگی از غذای روزانه برخی از تمدن ها مانند آزتک ها و اینکاها بوده است. این مسئله نشان دهند این است که از سالیان دور ارزش غذایی بالا جلبک اسپرولینا مشخص گردیده است.

اولین خاصیت شگفت انگیز: تاثیر مصرف جلبک اسپیرولینا در لاغری

زمانی که جلبک اسپیرولینا را میل میکنید به سرعت متوجه تایرات آنروی اشنهای خود خواهید شد. اسپرولینا یک ماده غذایی مملو از مواد مغذی متعدد مانند مواد معدنی وپروتئینی است و این قدرت را دارد که خیلی از نیازهای بدنی مصرف کننده ها را تأمین نماید. این ماده غذایی برای اشخاصی که به دنبال کاهش وزن می باشند  توصیه می گردد.

جلبک اسپیرولینا اشتهای شما را کم می کند و همین نکته سبب می شود که شخص راحت تر بتواند میزان غذایی که میل میکند را کنترل نماید. به این شکل روند کاهش وزن با راحتی بیشتری و بدون تحمل استرس و گرسنگی سپری می گردد.

همچنین جلبک اسپرولینا مملو از ید می باشد. این ترکیب برای عملکرد هرچه بهتر غده ی تیروئید لازم و اجباری است و سبب کنترل و بهبود متابولیسم بدن می گردد. زمانی که سوخت وساز بدن با سرعت بالایی انجام گردد چربی های انباشته شده در بدن با سرعت خیلی بیشتری سوزانده شده و لاغری نیز سرعت بیشتری می گیرد. همچنین جلبک اسپرولینا حاوی میزان بسیار بالایی فنیل آلانین می باشد. این اسیدآمینه نیز به کاهش اشتها کمک شایانی می کند.

 

خواص جلبک اسپیرولینا

 

خاصیت شگفت انگیز دو:اسپرولینا برای مقابله با پیری

اسپرولینا دارای عوامل آنتی اکسیدانی زیادی است که کمک به جوان ماندن بافت های بدن کرده وتا حد زیادی اثرات پیری را به تأخیر می اندازد. این تأثیر مثبت که مخصوصا در پوت در ناحیه ی پوست و موها رویت می گردد.

جلبک اسپرولینا این قدرت را دارد که با اثرات منفی رادیکال های آزاد که باعث تخریب بافت های بدن می گردد و با افزایش روند پیری می شوند به خوبی مقابله می کند. بهتر است بدانید که رادیکال های آزاد سلول هایی می باشند که توسط خود بدن و در پی تغذیه ی نامناسب و استرس  تولید می شوند.

 

برای لاغری و جوانی چگونه از جلبک اسپیرولینا استفاده نماییم

خیلی از افراد افراد جلبک اسپرولینا را به صورت کپسول، عصاره و یا پودر استفاده می نمایند. شما می توانید این کپسول ها یا پودر را به راحتی در فروگاه رژیمی رزینو پیدا کرده و خریداری نمایید. این امکان وجود دارد که پودر آن را داخل آب میوه یا آب سبزیجات ریخته و میل نمایید. همچنین می توانید این پودر را در سالاد ریخته و نوشجان نمایید.

 

چرا محققان معتقدند که مصرف جلبک اسپیرولینا برای مبارزه پیری، چاقی مفید است؟

خیلی از متخصصان اعتقاد دارند که افراد بزرگسال می توانند در 24 ساعت چیزی بین 5 تا 10 گرم از پودر جلبک اسپرولینا استفاده نمایند. اگر هدف شما از مصرف این جلبک لاغری است بهتر است بدانید که به هیچ وجه نیازی به زیاده روی نیست. خیلی از افراد تصور می کنند هرچقدر میزان بالاتری ازیک لاغر کننده استفاده نمایند زودتر به نتیجه می رسند. اما این یک باور بسیار اشتباه است. چون بدن انسان باید در 24 ساعت فقط دوز خاص و مشخصی از این مکمل ها را جذب نماید. در نتیجه بهتر است از میزان گفته شده بیشتر نباشد.

فروش جلبک اسپیرولینا در فروشگاه رژیمی رزینو

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر